Zarándoklat Pálosszentkútra és Szegedre

2018. szeptember 9. vasárnap   (MEGTELT)
Kedves Látogatónk!
Ezen az oldalon nem az aktuális ajánlatunkat, hanem egy korábbi programot lát.
Aktuális ajánlatunkhoz kattintson ide!
Lelkivezető: Dr. Beer Miklós püspök
Karnagy: Pálmai Árpád egyházzenész
A Magyar Pálos Rend együttműködésével megvalósuló program.
Utazás: autóbusszal
Indulás: 07:00 óra Budapest, Hősök tere (Műjégpálya főbejárata előtt)
Ellátás: önellátás
Program: Folyamatos utazás az M5-ös autópályán Pálosszentkútra. A megérkezést követően ünnepi szentmisén veszünk részt.
 
Az egykori Ferencszálláson már Szent István korában templom állt, azonban a tatár és a török is feldúlta a vidéket. A hajdani templom romjai előtt egy forrás csörgedezett. A hagyomány szerint ebbe a forrásba rejtették el a török hadak elől Ferencszállás lakói a legméltóságosabb Oltáriszentséget, és itt több csodás gyógyulás is történt. Az 1700-as évek végétől zarándokok indultak a Szentkúti Szűzanyához, majd 1873-ban a régi templom romjaira újat emeltek. 1940-ben a Magyarországra visszaköltözött pálos rend telepedett le Szentkúton, amely ekkor kapta a Pálosszentkút nevet.
 
A szentmisét követően szabadprogram, majd folytatjuk zarándoklatunkat Szegedre. A megérkezést követően városnéző sétánkat a Széchenyi téren kezdjük, ahol a neobarokk városháza és a Sóhajok Hídja található. Innen a Klauzál téren keresztül érkezünk a város legimpozánsabb és leghíresebb terére, a Dóm térre. Itt áll a Magyarok Nagyasszonya-székesegyház, mely a XX. század elején épült neoromán stílusban. A templom megtekintése után szabadprogram, majd a szeged-alsóvárosi Havas Boldogasszony ferences templomot keressük fel.
 
A templomnak nagy szerepet tulajdonítottak már a XV. században is, Mátyás királyunk többször is eljött az itt található Szűzanya képhez (mely a római Santa Maria Maggiore bazilikában lévő kegykép korai barokk másolata) imádkozni hálája és tisztelete jeléül. A kegykép, mely a Napbaöltözött Asszonyt ábrázolja, egy tűzvész során eltűnt. 80 év múlva került újból vissza, mikor egy török katona a közeli mocsárban megtalálta és elvitte a templomhoz. A szegedi Segítő Boldogasszony számos veszedelemben és bajban segítette a lakosságot és a zarándokok sokaságát. Többek között neki tulajdonítják a 1697-es zentai győzelmet a török hadsereggel szemben, ugyanis a legendák szerint a csata idején a kép lebegni kezdett és ez a török katonákat megrémítette. Továbbá a XVIII-XIX. századi négy tűzvész ideje alatt is sértetlen maradt, ezen felül több csodás gyógyulás és bűnösök „Pál fordulása” köthető a Segítő Szűzanya képhez.
 
Hazautazás az M5-ös autópályán keresztül Budapestre. Várható hazaérkezés az esti órákban.
Részvételi díj: 8 990 Ft/fő, mely tartalmazza az autóbuszos utazás költségét és a csoportkísérést, lelkivezetést.
A részvételi díj nem tartalmazza az esetleges belépőjegyek és egyéb járulékos költségek árát.
Ha jelentkezni szeretne, vagy további tájékoztatásra van szüksége, akkor kérjük, hogy
keressen fel bennünket irodánkban személyesen, telefonon vagy honlapunkon!